19 sierpnia 2021, g. 19:00
Część I: Amalia Umeda Obrębowska Quartet
Część II: Resina


KUP BILET

CZĘŚĆ I: AMALIA UMEDA OBRĘBOWSKA QUARTET

W pierwszej części wieczoru - AMALIA UMEDA OBRĘBOWSKA, młoda skrzypaczka, uczestniczka Intl Jazz Platform w 2020 r., zaprezentuje swój nowy projekt, przygotowany na zamówienie Festiwalu. Amalia Umeda Obrębowska to improwizująca skrzypaczka, kompozytorka, aranżerka.

Gra na skrzypcach od 7. roku życia. Swoją przygodę z improwizacją rozpoczęła pod koniec 2013 r., a nieco później odkryła, że wielką radość sprawia jej również pisanie i wykonywanie własnych kompozycji.

Głównym założeniem jej muzyki jest ukazanie różnorakich stanów emocjonalnych. Liderka zespołu Amalia Umeda Obrębowska Quartet, muzyk Grzech Piotrowski World Orchestra/ Alchemik Orchestra. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie prof. Henryka Gembalskiego, który ukończyła uzyskując tytuł Magistra Sztuki.

Od 2017 r. studentka wydziału Jazzu i World Music Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Mateusza Smoczyńskiego. Laureatka nagrody publiczności oraz nagrody specjalnej na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta 2018, odbywającym się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

W ramach tych nagród zagrała wraz ze swoim zespołem dwa koncerty z trasy SEIFER TTOUR 2019 (Festiwal Emanacje–Galeria–Szpital św. Ducha w Bieczu, Krakowska Noc Jazzu – Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie).

Zdobyła również wyróżnienia na Blue Note Poznań Competition 2017 i Novum Jazz Festival 2016. Jest finalistką wielu konkursów jazzowych m.in. Krokus Jazz Festival 2017,Blue Note Poznań Competition 2018, Novum Jazz Festival 2017.

Skład:

Amalia Umeda Obrębowska - skrzypce
Franciszek Raczkowski - fortepian
Michał Aftyka - kontrabas
Michał Szeligowski – perkusja


CZĘŚĆ II: RESINA

W drugiej odsłonie wieczoru na scenie LAJ wystąpi młoda wiolonczelistka, kompozytorka i aranżerka tworząca na styku gatunków muzycznych - RESINA (KAROLINA REC). Choć z racji pochodzenia  i studiów na gdańskiej Akademii Muzycznej jest blisko związana z Pomorzem, to do grona najbardziej interesujących twórczyń współczesnej kameralistyki, zaliczają ją media o dużo szerszym, światowym zasięgu.

Karolina należy do wąskiego grona artystów skupionych wokół pododdziału cieszącej się środowiskowym uznaniem brytyjskiej wytwórni Fat Cat Records – 130701, specjalizującej się w wydawaniu muzyki znajdującej się na przecięciu współczesnej (post)klasyki, minimalizmu i muzyki ilustracyjnej oraz improwizowanej. To tam w 2016 r. dostrzeżono jej potencjał. Wtedy też ukazał się album „Resina”, który od razu wzbudził zainteresowanie zarówno branży, jak i publiczności oraz spowodował, że nazwisko Karoliny znalazło się w jednym katalogu z wykonawcami tej miary co SigurRós, Múm, Matmos czy Jóhann Jóhannsson.

Bezpieczeństwo

W celu zapewnienia publiczności maksimum bezpieczeństwa, podczas koncertów stosowane będą wszystkie możliwe działania eliminujące ryzyko zakażenia.

Klub oraz obsługa festiwalu będzie przestrzegać aktualnych wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce opublikowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym limitu uczestników oraz układu widowni, konieczności zakrywania ust i nosa, każdorazowej dezynfekcji rąk przy wejściu do sali, dezynfekcji wszystkich powierzchni kontaktowych na sali oraz utrzymywania odpowiedniego dystansu społecznego.

Rygorystyczne przestrzeganie ww. przepisów pozwoli zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom koncertów – publiczności, obsłudze i artystom.